Rektangulär läderklädd skiva med avfasade hörn, dekorspik. Svarvade ben. Längd 118, bredd 63, höjd 44 cm.
Bruksslitage, skivans läder med fläckar, repor och smärre skador. Benen med repor, något lösa.