TOALETTBORD, senempire, 1800-talets mitt.

Fanerat med mahogny. Uppsats med spegel, ram delvis av silver. En låda i sarg. Kopplade ben. Skuren dekor. Bredd 62, djup 44, höjd 123 cm.

Slitage. Torrsprickor. Repor. Smärre fanerskador. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK