Sture Johannesson

(Sverige, 1935-2018)
Sture Johannesson
(Sverige, 1935-2018)

STURE JOHANNESSON, utställningsaffisch, "POEX 65" signerad och daterad 1965.

49X35 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Konstnärens familj.
Gjordes till utställning POEX 1965 i Köphenhamn. Förlaga är ett stämplat frimärke.

Utställd på Lunds Konsthall 2004.

Konstnär

Utropspris
2 500 SEK