STURE JOHANNESSON, utställningsaffisch, "POEX 65" signerad och daterad 1965.
49X35 cm.
Ej examinerad ur ram.
Konstnärens familj.
Gjordes till utställning POEX 1965 i Köphenhamn. Förlaga är ett stämplat frimärke.
Utställd på Lunds Konsthall 2004.