STURE JOHANNESSON, offset på äggskalspapper signerad och numrerad 996/1000.
Belgrade: A Test on Human Rights? God Save The Conference on Security and Cooperation in Europe. 1977
bladstorl 85 x 62 cm
Ej examinerad ur ram.
Konstnärens familj.
Gjordes som en kommentar till europeiska säkerhetskonferensen i Belgrad. Utställd på Lunds Konsthall 2004.