18K vitguld. Italienska stämplar, 1226 VI. Briljantslipade diamanter totalt ca 0.52 ct. Droppformade fasettslipade safirer. Ankarlänk med karbinhake, längd ca 41 cm. Örhängen med rörliga kläppar, höjd ca 18 mm. Stift. Vikt 4,8 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.