SKRIVBORD, 1900-tal.

SKRIVBORD, 1900-tal.

Målat. Tre lådor. Skåpluckor med bakomliggande hyllinredning. Dragbeslag av gulmetall. Bredd 114. Djup 58. Höjd 75 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Låsen fungerar inte. Nyckeln skadad. Slitage. Repor. Märken. Skada, ett draghandtag saknas.

Utropspris
3 000 SEK