BESTICKSERVIS, 94 delar, pläter, märkta ABSA, 1900-tal.

Tolv matgafflar. Längd 19,5 cm.
Tolv matknivar. Längd 22 cm.
Tolv matskedar. Längd 20 cm.
Tolv dessertgafflar. Längd 17 cm.
Tolv dessertskedar. Längd 17,5 cm.
Tolv tårtgafflar. Längd 14 cm.
Tolv kaffeskedar. Längd 12 cm.
Sex sillgafflar. Längd 15 cm.
Två serveringsskedar. Längd 20 cm.
En tårtkniv. Längd 29 cm.
En tårtspade. Längd 15 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK