Två slag med enkla grindar. Sarg med två lådor utdragbara åt vardera håll samt två blindlådor. Översta lådan med fällbart lock. Längd (45+52+52) cirka 150. Bredd 81. Höjd 73,5 cm.
Renoverad. Kompletterad. Slitage. Skador. Maskstungen. Torrsprickor.