Furu. Två slag med enkla grindar. Sargen med två lådor. Längd (54+55+55) cirka 165. Bredd 87. Höjd 74 cm
Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Lagningar. Sprintar till skivan saknas.