På oval fot med dekor av bladverk. Delvis godronnerad. Uppsvängd hänkel. Höjd 15 cm. Vikt ca 107 gram.
Bucklor. Slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10