24 mattallrikar, 12 djupa sopptallrikar, 12 förrättstallrikar,10 djupa desserttallrikar, 12 assietter, 5 olika serveringsfat, 1 kanna,5 olka serveringsskålar, 2 såsskålar, 1 soppterrin med lock, 1 extra lock
Slitage, krackelyr, lagningar, gulnader.