FOLKE ARSTRÖM, bestick, 95 delar, rostfritt stål, "Facette", Gense, Eskilstuna.

12 matgafflar 19 cm
12 matknivar 20,5 cm
12 matskedar 18,7 cm
12 bordsskedar 17,7 cm
12 förrättsgafflar 14,5 cm
12 förrättsknivar 16 cm
12 kaffeskedar 10 cm
4 fruktknivar 19 - 20,5 cm
2 smörknivar 16 - 19 cm
Stor kniv 28 cm
Serveringssked 22 cm
Soppslev 26 cm
Såsslev 17 cm
Osthyvel 21,5 cm

Bruksskick. Något slitage.

Utropspris
2 500 SEK