KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-talets slut.

Bronserat underrede på svarvade kannelerade ben. Skiva av carraramarmor. Bredd 70, djup 29, höjd 67 cm.

Renoverat och kompletterat. Skador och lagningar. Benavslutningar medföljer separat.

Utropspris
3 000 SEK