SKULPTURER på STÄLL, tre stycken, trä samt agat. Kina, 1900-tal.

Två i målat trä, med skuren dekor av lärd man med barn, höjd 6 cm.
En i agat, med skuren dekor av figurin, höjd 3,5 cm.

Smärre slitage, en med smärre färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK