SYBORD, 1900-talets första hälft.

Fanerat med björk. Svarvade, kopplade ben. En fällbar klaff med bakomliggande lådinredning. Skiva med två klaffar. Längd 50+24+24 cm, bredd 50 cm, höjd 70 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Repor. Skador, dels fanerskador samt även skador vid fästen. Defekt lås, klaff vid skåpdel går inte att stänga samt en klaff går inte att ställa upp.

Utropspris
1 500 SEK