IKON I KIOTA, Ryssland sekelskiftet 1800/1900.

Guds Moder av Kazan.
Tempera på pannå.
Silverrisa, Moskva 1898-1914.
Storlek 22x18 cm.
Kiotas storlek 33x26 cm.

Åldersrelaterad slitage och skador.

Utropspris
500 EUR