ASKAR MED LOCK

6 st, porslin, Kina.

Figuralt motiv med män i trädgård. (Kangxi 1662-1722). Diameter 13 cm.
Figuralt motiv med lekande barn. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 13 cm.
Drakmotiv. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 7 cm.
Fågel-, blom- samt drakmotiv. (1900-talets första hälft). Diameter 6,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Ställvis nagg. Spår av rödfärg. En drakask med spår av omfattande färg, går ej att öppna.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    1 059
    EUR
    10 916 SEK
    1 251 USD

    Budhistorik (40 bud)
    921 maj 13:251059EUR
    1A21 maj 13:251009EUR
    1A21 maj 13:18870EUR
    Acceptpris på 100 EUR uppnåddes