ASKAR MED LOCK

6 st, porslin, Kina.

Figuralt motiv med män i trädgård. (Kangxi 1662-1722). Diameter 13 cm.
Figuralt motiv med lekande barn. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 13 cm.
Drakmotiv. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 7 cm.
Fågel-, blom- samt drakmotiv. (1900-talets första hälft). Diameter 6,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Ställvis nagg. Spår av rödfärg. En drakask med spår av omfattande färg, går ej att öppna.

Placering
Stora Robertsgatan 4

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    797
    EUR
    8 306 SEK
    927 USD

    Budhistorik (19 bud)
    8 8 jul 18:09797EUR
    6A 8 jul 18:09777EUR
    6A 6 jul 20:09710EUR