TANKA, Thailand(Siam), 1890-tal.

Höjd ca 280, bredd ca 95 cm

Färgbortfall. Veck. Åldersrelaterat slitage. Lagning.

Proveniens

Handelsman Fritz Leutholds samling, Zürich. Inköpt 1930-tal.

Utropspris
4 000 SEK