MONICA BACKSTRÖM, brickor, 2 st, Gense, 1900-talets andra hälft.
Upphöjda kanter i nysilver. Bottnar med spegelglas och blomsterdekor. Längd 39- 50 cm.
Bruksskick med ställvis repor och något anlupen metall. Smärre bucklor.