TAKLAMPOR, ett par, Pukeberg, 1900-talets mitt. Höjd ca 43 cm.

Stomme av förkromad metall samt med kupa av gultonat glas. Diameter ca 18 cm.

Ej funktionstestad. Senare stomme. Slitage. Enligt uppgift nydragen el.

Utropspris
2 000 SEK