MATSALSBORD, 1800-TAL.

MATSALSBORD, 1800-TAL.

Rund form med svarvade ben med trissor. 8 st iläggsskivor. Två extra stödben. Diameter 112 cm. Höjd 77 cm. Tot längd ca 5,40 m.
8 st extra iläggsskivor 51x112 cm x8.

Märken. Slitage. Senare målning. Delvis renoverad. Torrsprickor.

Utropspris
15 000 SEK