Förgylld och bronserad. Dekor av kvinnor. Krönt av liggande lejon. Längd 36, bredd 12, höjd 47 cm. Pendel finns. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken.