Målat och bronserat. Skivan tidigt 1800-tal, på fot från 1900-tal. Längd 49, bredd 48, höjd höjd 75,5 cm.
Slitage, senare målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10