MATGRUPP, gustaviansk stil, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Lackerade. Matbord med fyra stolar. Genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Bordets längd 140, djup 100, höjd 745 cm. Stolarnas sitthöjd 45 cm. 2 iläggskivor á 55 cm vardera.
Slitage. Skador. Färgbortfall. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.