Okänd konstnär 1800/1900-tal

(Sverige)
Okänd konstnär 1800/1900-tal
(Sverige)

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. 1800-talets andra hälft.

Naivistiskt stadsmotiv med kyrka och väderkvarn och vattendrag. Signerad GEORGE. Ca 48x68 cm.

Slitage. Torkade sidor.

Utropspris
1 500 SEK