Dekor i famille rosefärger, skål på fot med motiv av drakar som jagar den flammande pärlan, höjd 10 cm, diameter 10 cm.
Sked med motiv av frukt, fladdermöss samt "xi", längd 21 cm.
Slitage, obetydlig fotringsnagg, smärre tillverkningdefekter.