SPEGEL, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft.

Bronserad och svärtad ram. Träskuren dekor och pastellage. Krön med antikiserande kvinnoporträtt. Dekor av bland annat blomster. Höjd cirka 235. Bredd 91 cm.

Slitage. Skador. Lagningar. Färgbortfall. Senare glas.

Utropspris
6 000 SEK