BUDDHA

Brons. Thailand, 1900-tal.

Sittande på hög tron. Höjd 16 cm.

Konditionsrapport

Skador. Spår av färgpigment.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    650
    63 EUR
    75 USD

    Budhistorik (9 bud)
    520 maj 15:17650SEK
    1A20 maj 15:17600SEK
    120 maj 15:10550SEK