SKRIVBORD, Karl Johan, 1800-talets mitt.

Fanerat med björk. Klädd skiva. Tre lådor i sarg. Två dörrar med bakomliggande lådor. Bredd 119, djup 63, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Smärre fanerskador.

Utropspris
4 000 SEK