BYRÅ, Gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. CITES-intyg.

Fanerad med bl.a palisander. Intarsiadekor av lagererblad, festong och rosetter. Tre lådor. Stenskiva. Bredd 96 cm, djup 50 cm, höjd 80 cm. Nyckel finns.

Visst bruksslitage. Mindre fanerskador. En skruv till dekorlist saknas.

Utropspris
3 000 SEK
Om Cites