SKRIVBORD, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Mahogny. Mässingslister. Två lådor. Längd 100, bredd 59, höjd 73 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fläckar. Delar av mässingslisten saknas, bitvis är listen bucklig. Repor. Repor. Mindre lagningar.

Utropspris
2 000 SEK