KARMSTOLAR

Ett par, gustaviansk stil, 1800-talets slut.

Målade trästommar. Skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 44, höjd ca 90 cm (vardera).

Konditionsrapport

Slitage, förstärkningar. Senare målning delvis borttagen.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H70

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 200
    407 EUR
    481 USD

    Budhistorik (4 bud)
    213 maj 09:484200SEK
    112 maj 22:104000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    212 maj 08:122300SEK