SPEGEL samt KONSOLBORD, 1900-talets första hälft.

Bronserade. Spegelns krön med dekor av kvinnofigur. Konsolbordets ben dekorerade med växtslingor. Spegelns mått 151 x 48 cm. Bordets längd 60 cm, bredd 22 cm, höjd 50 cm.

Bruksskick. Krackelyrer. Fläckar. Senare bronsering.

Utropspris
1 500 SEK