Invändigt förgylld. Konturerad kant med dekor av löv. På rund fot. Höjd 12 cm. Vikt 194 g.
Smärre slitage. Senare gravyr kring foten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10