GOLVUR, James Thwaites, London, 1700-tal.

Urtavla i mässing, fodral i mahogny. Totalhöjd ca 258 cm. Bredd 58 cm, djup 31 cm. Nyckel finns.

Smärre skador. Torrsprickor. Fanerskador. Åldersrelaterat slitage. Maskstungen. Ej funktionstestad

Utropspris
1 000 EUR