MATGRUPP, 5 delar, 1950/60-tal.

Bordet fanerat med teak. Stolarna med stomme av bok och lös stoppad sits klädd med textil. Två iläggsskivor á 40 cm. Bordets diameter 110 cm, bordets totala längd (110+40+40) 190 cm, höjd 73. Stolarnas sitthöjd 46, bredd 46, djup 45. Höjd 86 cm.

Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK