Bronserad. Dekor av bland annat blomster. Fasettslipat glas. Höjd 71. Bredd 30 cm.
Omarbetad spegellampett. Skadat krön. Senare glas. Senare bronsering. Skador. Slitage. Fläckar. Kompletterad. Renoverad.