SPEGEL OCH KONSOLBORD, Petter Gustaf Bylander, (spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-1859)
Förgylld. Etikettmärkt. Träskuren och pastellagedekor av psykopomper, lejonmaskaron, lejontassar mm. Skiva av marmor. Spegelns höjd 177x79, Bordets bredd 75, djup 45, höjd 76 cm
Sprickor. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.