Hobobag i svart flätat läder. Dragkedja. Fodrad, innerfack med dragkedja. Märkt "BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY". 52 x 52 x 3 cm (med handtag). Dustbag medföljer.
Bruksskick med ställvis hårdare slitage/skav.
Kvitto från inköp på Bottega Veneta i London 2013 medföljer