MATGRUPP, nio delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Av hewea. Längd (177+46+46) 269, bredd 120, höjd 77 cm. Skuren dekor. Fast stoppad sits klädd med textil. Sitthöjd 46, bredd 55, djup 50, höjd 106 cm. Glasskiva till bordet medföljer.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Utropspris
10 000 SEK