Betsat lövträ. Skuren dekor av bl. a blommor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd 45 cm. Totalhöjd 106, bredd 70, djup 60 cm
Slitage. Fläckar. Märken. Blekt. Skador.