ELIS BERGH, servis ca 81 dlr "Ulriksdal" Kosta, 1900-talets första hälft
Bestående av;
14 rödvin, höjd 15,5 cm,
12+12 vitvin, höjd 13 cm,
11 starkvin,
12 snaps,
8 selter,
12 champagneskålar.
Bruksskick.