DAVID ROSÈN, matbord, "Napoli", 1950-/60-tal.
Fanerat med mahogny. Fotavsluningar av mässing. En iläggsskiva à 45 cm. Längd 146, bredd 80, höjd 74 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre färgbortfall.