LUKTDOSOR 9 st silver Sverige mestadels 1800-tal

Delvis förgyllda, infällda målningar, höjd ca 2,5-3 cm, vikt ca 219 gram.
Adrian Lilja, Karlskrona, 1857, (3 st),
Peter Andreas Thomasson, Karlskrona,
H Pira & son, Karlskrona, 1910,
Adrian Lilja, Karlskrona, 1867,
Johan Blom, Karlshamn, 1873,
Johan W Hultgren, Ronneby 1883,
Niklas Juhlin, Karlshamn, 1856.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Skador. Anlupen. Bucklor. Fläckar.

Utropspris
2 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13