Stomme av björk. Svarvade ben, benkryss. Löstagbar bricka, målad plåt. Längd 74 cm, bredd 58 cm, höjd 67 cm.
Slitage. Torrsprickor. Fanerskador. Bricka med senare målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10