SLAGBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.
Målat. Två slag samt två lådor i sarg. Svarvade ben och dekordetaljer. Längd 111, bredd 53-128, höjd 75 cm.
Senare målning. Slitage. Färgbortfall.Smärre materialbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10