JAEGER LeCOULTRE, Atmos, bordsur, sent 1900-tal.

Förgylld metall samt glas. Mekanisk, drivs av temperaturskillnad, mått 20 x 15,5 x 23 cm.

Caliber 540, Verknr 669313

Ställvis slitage med repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK