BÄRTALLRIK, porslin, Wanli (1573-1620).

Diameter 14 cm.

Spricka. Mindre tillverkningsdefekter. Nagg.

Proveniens

Etikett märkt Wayland Wieslander.

Utropspris
1 500 SEK