FÄLLBORD, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Skivan fanerad med mahogny. Rund skiva med mässingslist. Svarvad tredelad pelarfot. Diameter 55 cm. Höjd 73,5 cm.

Kaftigt renoverat och kompletterat. Lagningar. Slitage. Fläckar. Repor. Fanerskador. Mässingslist med dålig passform.

Utropspris
3 000 SEK