MATGRUPP, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

Bord med skiva fanerad med teak, benställning av teak. Diameter 112, höjd 72 cm. Två iläggsskivor à 49 cm vardera. Sex stolar med stomme av betsad bok. Fast stoppad rygg och sits. Sitthöjd ca 45 cm.

Slitage. Repor. Fläckar. Märken.

Utropspris
4 000 SEK